Odhaľte na leto chodidlá!

Leto je blízko, takže čoskoro príde čas nasadiť si sandále gladiátorky, šľapky na platforme alebo ihličky s odhalenými pätami. Priedušné, otvorené sandále majú veľa výhod, ale tiež závažnú vadu – ak máme suché a popraskané päty, namiesto toho, aby sme si užívali, že konečne môžeme ukázať chodidla v obľúbených ľahkých topánkach, hanbíme sa za vzhľad našich chodidiel. Našťastie je ešte nejaký čas, aby sme to napravili. Nižšie uvádzame niekoľko pokynov, vďaka ktorým budú naše chodila po zime krajšie a upravenejšie.

Pripravte chodidlá na leto

Hlavnou príčinou praskania kože na pätách je nedostatočná hydratácia. Treba pamätať, aby ste každý deň pili veľa vody a pravidelne si mazali chodidlá hydratačným krémom. Navyše efekt praskania sa môže zintenzívňovať po dlhej a mrazivej zime, počas ktorej nosíme slabo priedušnú obuv, nedostatkom vitamínov a živín, a dokonca príliš dlhými kúpeľmi. Taktiež cukrovka môže negatívne pôsobiť na vzhľad chodidiel.

Ako sa starať o chodidlá

Pri výbere krémov a emulzií na starostlivosť o chodidlá, stojí za to obrátiť pozornosť na nasledujúce zložky. Krémy obsahujúce močovinu prenikajú hlboko až do pokožky, zadržiavajú vlhkosť a zároveň zvláčňujú zrohovatenú pokožku. Lanolín sa odporúča ľuďom, ktorí trpia cukrovkou – ten obnovuje ochrannú bariéru kože a podporuje regeneráciu. Emulzie na báze olejov a vody prispievajú k hydratácii kože – uľahčujú udržanie optimálnej hydratácie chodidiel na dlhšiu dobu. Kolagén zaisťuje koži elasticitu a chráni ju pred popraskaním. Vitamín B5 zlepšuje stav kože, a bisabolol upokojuje. Stojí tiež za to, aby sa krém, ktorý máme v pláne používať, ľahko vstrebával a nebol mastný. Vďaka tomu je možné skoro okamžite po nanesení krému nasadiť si topánky a ísť na pláž.

sandále

Prírodné materiály obuvi

Sandále a šľapky na platforme sú dokonalou ponukou na teplé, slnečné dni. Stojí za to, aby okrem pohodlia vynikali tiež módnym designom a originálnymi farbami. Ak hľadáme ideálny pár na leto, stojí za to si pozrieť, aké sú aktuálne trendy a vybrať si modely, ktoré budú najlepšie vyhovovať našej povahe a zvoleným štylizáciám. Zatiaľ stále vyhráva príroda – prírodná koža garantuje vysoké pohodlie nosenia. Z nej vyrobené Gladiátorky sú nielen príjemne mäkké, ale tiež sa ideálne prispôsobia tvaru chodidla. Navyše dokonca tam, kde tesne priliehajú k chodidlu a lýtku – prepúšťajú vzduch, a toto je nezvyčajne dôležité počas horúceho leta.

Vyberáme topánky na leto – sandále, šľapky na platfórme a gladiátorky

K módnym sandálom patria tiež nadčasové modely, ktoré neprestanú byť nikdy aktuálne. Patria k nim klasické, čierne sandále na ihle alebo hnedé, kožené gladiátorky na plochej podrážke, ktoré sa osvedčia v mnohých situáciách. Medzi najobľúbenejšími modelmi kraľujú sandále na plochej podrážke, ktoré sa skvele osvedčia každý deň. Možno ich kombinovať s džínsami a šortkami, tričkami a širokými, priedušnými košeľami, čiže všetkým tým, po čom sme v zime túžili. V opozícii k plochým sandálom sa nachádzajú šľapky na platforme a sandále na ihličkovom alebo stĺpovom opätku. Je to dokonalá voľba, ktorú oceňujú nižšiu ženy. Nielen nám pridajú niekoľko centimetrov, ale aj opticky predĺžia nohy a zoštíhlia postavu. Takisto šľapky na platforme možno ľahko zladiť skoro so všetkým, ako s klasickými šortkami, tak aj letnými šatami.

Stojí za to postarať sa, aby sa v letnom šatníku našlo niekoľko párov módnych sandálov, gladiátoriek alebo šľapiek na platforme, ktoré bude možné kombinovať a tvoriť rôznorodé štylizácie. Pri výbere je dobré sa riadiť nielen záväznými trendami a fotografiami vo farebných časopisoch, ale predovšetkým všetkými svojimi módnymi preferenciami. Iba vtedy máme šancu pre seba nájsť ideálny pár topánok.

 

Pridaj komentár